Sekite mus:

Mediniai langai

Mediniai langai sujungia natūralumą, prabangą, tvarumą ir ilgaamžiškumą. Natūralus medžio raštas tinka prie bet kokio interjero. Šių langų kaina yra aukštesnė, nei plastikinių langų, bet pirkėjai supranta, kad atitinkama kokybė yra verta kainos. Nors medieną galima įvairiai išformuoti, dažniausiai ji yra minimalistinė, puikiai deranti su įvairaus stiliaus vidaus ir išorės apdaila. Šiuolaikiniai A klasės mediniai langai gaminami iš termiškai apdorotos medienos, todėl nekeičia savo formos ir išlaiko sandarumą prie bet kokių temperatūros svyravimų.

Mediniai langai – gero skonio ženklas. Vieni šiuos langus vertina dėl techninių savybių, kiti dėl natūralios išvaizdos ir jausmo naudojantis, dar kiti, dėl išliekančios vertės. Kad ir kokia būtų priežastis pasirinkti šio tipo langus, nusivilti neteks. Jei turite susidarę blogą nuomonę ir manote, kad mediniai langai yra nesandarūs, keičiantys formą ir girgždantys, greičiausiai neteko matyti kokybiškų, šiuolaikinių medinių langų. Gamyboje naudojama termiškai apdorota mediena, o preciziški įrenginiai leidžia padaryti tikslius medienos suleidimus, dėl kurių mediniai langai tampa patraukliu pasirinkimu. Medienos terminės savybės leidžia pagaminti langus, atitinkančius aukščiausius, pasyviems namams keliamus, šiluminės varžos reikalavimus.

Medinius langus verta rinktis!

Visų tipų langai savo rodikliais gana stipriai skiriasi vieni nuo kitų. Tai padaro kiekvieną langų rūšį unikalia. Negalima teigti, kad mediniai langai yra patys geriausi ir tinkantys visais atvejais, bet derėtų suprasti jų privalumus ir įsitikinti, jog medinių langų savybės yra būtent tos, kurių reikia.

Energetiniai, ekologiškumo ir ekonomiškumo rodikliai svariai lenkia plastikinius ir aliumininius langus. Lietuvoje langai jau yra gana plačiai naudojami ir vis populiarėja. To priežastis yra ne tik griežtesni statybų ir šiluminiai reikalavimai, bet ir pirkėjų vertinamas ilgaamžiškumas bei medienos natūralumas.

Šilumos ir garso izoliacija

Visi Europos Sąjungoje parduodami langai klasifikuojami pagal energetinį efektyvumą ir kitas esmines savybes. Šis klasifikavimas suteikia galimybę labai aiškiai suprasti skirtingų medžiagų ir skirtingų gamintojų savybes. Energetinis efektyvumas nurodo energijos taupymą. Šį parametrą apibrėžia šilumos perdavimo koeficientas, o jo nustatymo būdai yra griežtai reglamentuojami, kad informacija atspindėtų tikrąsias medinių ir kitų langų savybes. Pagal efektyvumo skalę, kiekvienas langas gauna įvertinimą skalėje nuo G iki A++. Ši sistema supaprastina pasirinkimą ir leidžia suprasti skirtingų langų skirtumus netgi neturintiems jokių žinių apie langus. Statistika rodo, kad pats geriausias energetinis efektyvumas yra būtent medinių langų, antroje vietoje yra plastikiniai langai, o trečioje – aliumininiai. Nereikėtų maišyti langų ir pastatų energetinio efektyvumo. Nors žymėjimas yra panašus, bet šie rodikliai yra skirtingi.

Ilgaamžiškumas

Pirkdami langus apie šią savybę nesusimąstome, nes atrodo, jog jie yra ilgaamžiai. Ilgaamžiškumas apibrėžia laiko tarpą, per kurį, langas nepakeičia pradinių funkcinių savybių, formos ir išvaizdos. Žinoma, visiškai tiksliai šio laikotarpio nustatyti neįmanoma, nes jis iš dalies priklauso nuo išorinių sąlygų, namo konstrukcijos, naudojimo intensyvumo ir kitų, bet tendencijos yra aiškios. Ilgaamžiškumo informacija yra gauta atsižvelgus į gamintojų deklaruojamą tarnavimo laiką ir praktinį matavimą.

Deklaruojamas medinių langų tarnavimo laikas – 60 metų. Šiuo laikotarpiu pradinės langų savybės turi išlikti nepakitę. Laikotarpis kur kas ilgesnis, nei plastikinių langų, kuriems gamintojai žada tik 35 metų tarnavimo laiką. Medinius langus ilgaamžiškumu lenkia tik aliumininiai langai. Medinių langų ilgaamžiškumui dar turi įtakos jų naudojimo sąlygos. Yra pavyzdžių, kuomet sausai naudojami ir prižiūrimuose pastatuose montuoti mediniai langai kaustyti aliuminiu puikiai tarnauja net sulaukę 100 ir daugiau metų.

Tvirtumas

Langų tvirtumas nėra dažnai lyginamas, nes langas nėra konstrukcinis elementas ir nuo jo tvirtumo nepriklauso namo ilgaamžiškumas ar bendras namo tvirtumas. Langų tvirtumas gali atspindėti lango, kaip namo komponento, stiprumą jį naudojant. Tai yra mechaninis atsparumas jėgai, smūgiams ar bet kokiam sąlyčiui. Mūsų mediniais langais neliksite nusivylę, nes įprastai jie yra tvirtesni, nei plastikiniai.

Dizainas

Mediena yra patogi formuoti, todėl galima išgauti įvairiausias formas ir dizainus. Vis dėl to, pats populiariausias pasirinkimas – subtilaus, klasikinio dizaino. Jie yra lengvai derinami prie įvairaus stiliaus dizaino. Gali tikti tiek prie modernios aplinkos, tiek ir prie modernios klasikos. Pastatai ir langai yra ilgaamžiai, todėl nederėtų vaikytis trumpalaikių tendencijų. Sienų spalvą galima keisti, o langus geriau rinktis neutralius.

Atkartojant senovinius langus, galima pagaminti langų rėmus, kuriuose stiklus skiria mediniai rėmeliai ar langus su apvaliu arkos formos viršumi. Didelį skirtumą ir išskirtinumą langams suteikia atidarymo būdas ir langų rankenėlės, kabliukai, kitos mažos detalės. Šiuo metu langai yra standartizuoti ir panašių matmenų bei atidarymo būdų langus galima rasti visame pasaulyje. Anksčiau kiekvienas regionas turėjo savitą braižą, skirtingus standartinius matmenis ir kitus vyrių bei priedų gamintojus, todėl langai buvo labiau išsiskiriantys. Nemažai klasikinės išvaizdos medinių langų galima įsigyti ir šiandien, nes senieji dizainai yra atkartoti ir pagaminti, naudojant šių dienų technologijas.

Kiti faktoriai renkantis medinius langus:

Mediniai langai ir oro pralaidumas

Langai klasifikuojami pagal savybę, nusakančią, langų pralaidumą orui. Langų ir durų orinio laidžio klasės atspindi šį parametrą. Šiuolaikiniuose namuose orinis laidis privalo būti itin mažas, nes visa patalpų ventiliacija yra vykdoma per rekuperacinę sistemą ir šilumokaitį, kad nebūtų švaistoma energija, naudojama patalpoms šildyti.

Mediniai langai ir ekologiškumas

Vertindami langų ekologiškumą, galime lyginti procesą ir medžiagas, naudotas langų gamyboje. Langą sudarantis stiklas, vyriai ir kiti elementai, galima sakyti, yra vienodi visiems langams, todėl jų lyginti nėra poreikio.

Neabejotinai, pati ekologiškiausia medžiaga, tinkama langams gaminti – medis. Plastikiniai langai yra patys neekologiškiausi, o aliumininius langus galima perdirbti, todėl jie yra palieka mažesnį pėdsaką.

Langai mediniai - kokios medienos rūšys yra naudojamos?

Langų gamybai naudojamos įvairios medienos rūšys. Plačiai naudojamas ąžuolas, pušis, maumedis, raudonmedis. Gali būti naudojamos ir kitos medienos rūšys. Kiekviena rūšis turi šiek tiek kitokias savybes, kurios pasireiškia ne tik gamybos, bet ir langų naudojimo metu. Nuo medienos rūšies priklauso lango rėmo išvaizda. Skirtingų rūšių medienos tekstūra akivaizdžiai skiriasi. Iš skirtingų medienos rūšių gaminami ir medinių langų apvadai.

Džiūdamas medis turi savybę keisti savo formą. Todėl gamybai naudojama kalibruota ir iš anksto išdžiovinta mediena. Kad joks terminis pasikeitimas neturėtų įtakos lango formai, mediniai langai gaminami iš klijuotos medienos. Keli skirtingi sluoksniai suklijuoti į vieną paverčia šią medžiagą atsparia bet kokiems temperatūros ir drėgmės pokyčiams.

A++ pastato energiniai reikalavimai

Naujai statomiems pastatams Europos Sąjungoje taikomi bendri reikalavimai, susiję su šildymu, šilumine varža, priešgaisriniais ir kitais reikalavimais. Ne mažiau kaip pusė šiuose namuose naudojamos energijos turi būti gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiais reikalavimais norima padaryti, kad namų ūkiai darytų kuo mažesnę įtaką klimato kaitai.

A++ klasė įnešė pakeitimų sienų, stogo ir langų šiluminei varžai. Jie turi būti itin sandarūs. Kai kurie gamintojai susidūrė su problema, kad jų gaminama produkcija niekaip nesugeba pasiekti reikiamų šiluminės varžos normų. Langai su atitinkamais stiklo paketais ir lango sandarinimo sistema atitinka reikalavimus, keliamus A++ energinei klasei.

Medinių langų kainos

Skirtingos langų gamybai naudojamo medžiagos atsispindi ir langų kainoje. Medinių langų kainos yra beveik dvigubai didesnės, nei plastikinių langų, bet šiek tiek mažesnės, nei aliumininių. Natūralu, kad mediena sudaro didžiąją dalį lango gamybos kaštų, o kokybiška, preciziškai išpjauta mediena yra sąlyginai brangi žaliava.

Kaina nėra lemiamas dalykas, dėl kurio pirkėjai renkasi medinius langus. Visų pirma, jie vertina kokybę, ilgaamžiškumą ir natūralumą. Normalu, kad geras daiktas nėra pigiausias pasirinkimas. Iš kitos pusės, juk langai nėra dažnas pirkinys. Teigiama, kad langai, naudojant juos tinkamomis sąlygomis, išlaiko savo funkcines ir sandarinimo savybes bent 60 metų. Jei kainą padalintume kiekvieniems gyvenimo metams, gal tuomet atrodytų, jog mediniai langai – pigiausias pasirinkimas ?

 

Preliminari skaičiuoklė medinių langų kainai

Internete yra daug informacijos apie medinius ir kitų tipų langus. Dauguma gamintojų stengiasi išryškinti gerąsias savybes, būdingas būtent jų gaminamiems langams. Mes stengiamės, kad pirkėjas suprastų esminius skirtingų langų skirtumus ir pagrįstai įvertintų, kodėl konkrečiu atveju naudingiausia rinktis vieną ar kitą langų rūšį. Mediniai langai yra unikalūs ir turintys geriausias savybes, bet jų tinkamumą derėtų vertinti individualiai. Jei perskaitę šią informaciją vis dar turite klausimų ar nesate tikri dėl langų pasirinkimo – kreipkitės ir mes padėsime išsirinkti.

Kodėl verta rinktis aliuminiu kaustytus medinius langus?

  • Ilgaamžiai
  • Tvirti
  • Saugūs
  • Gerai sulaikantys šilumą

Mediniai langai okno retro

Medinis langas NR1.

Mediniai langai Witraz Regular

Medinis langas NR2.

Mediniai langai su trijų stiklų paketu

Medinis langas NR3.

Mediniai langai Ecoline 68 su dvigubu stiklo paketu

Medinis langas NR4.

Mediniai langai Thermline 78 su trigubu stiklo paketu

Medinis langas NR5.

Taip mediniai langai yra labai ekologiški ir jie neleidžia šilumai pabėgti iš namų, tad šilumos energija nėra švaistoma.

Reiktų atsižvelgti į langų atsparumą, dydį ir formą, energinį naudingumą, gamybos medžiagas bei išvaizdą ir dizainą.