Sekite mus:

Kaip išsirinkti plastikinius langus?

Renkantis naujus langus – standartinius ar nestandartinius,  butui ar namui, daugelio dėmesys krypsta į plastikinius rėmus. Jie pasižymi labai geromis eksploatacinėmis savybėmis, gera kaina ir plačiu asortimentu, iš kurio tinkamą variantą gali išsirinkti tiek ieškantys pačio geriausio ir kokybiškiausio sprendimo, tiek ir norintys sutaupyti. Svarbu suprasti, jog nors ir atrodo vienodai, tačiau tarp siūlomų rinkoje plastikinių langų gali būti labai nemažai skirtumų dėl kurių jų kainos gali skirtis gana žymiai.


Plastikas yra labai tinkanti langų gamybai medžiaga. Jis yra lengvai apdorojamas, atrodo gražiai, nepraranda savo spalvos net ir po daugelio metų ir yra atsparus drėgmei. Pastarasis veiksnys yra pagrindinis skirtumas tarp medinių ir plastikinių langų.  PVC profilis pasižymi žemu šilumos laidumu, tai reiškia, kad neišleidžia šilumos iš patalpų šaltuoju metų laiku, o vasarą nepraleidžia karščio iš lauko. Be to, plastikinių langų prižiūrėjimas yra itin paprastas ir nereikalaujantis specialių priemonių ar įrankių. Svarbu reguliariai juos valyti ir neleisti kauptis nešvarumams. Plastikinių langų plovimas gali būti atliekamas, įprastai tik vandens ir priemonių stiklams pagalba, nes jų profilis pasižymi ganėtinai geromis purvą atstumiančiomis savybėmis.


Plastikinių langų kainodara priklauso ne vien nuo jų gabaritų ir atidarymo būdo. Svarbų vaidmenį čia vaidina kiekvienas elementas. 


Kas turi įtakos plastikinio lango kainai

Renkantis populiariausius plastikinius langus, svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną detalę, nes ji gali turėti įtakos ne tik kainai, bet ir techninėms savybėms. Įprastai langų konstrukciją sudaro šie elementai:


  • Profilis (lango rėmas);
  • Stiklo paketas;
  • Furnitūra (apkaustai);
  • Tarpinės;
  • Papildomi elementai (palangės, užraktai ir t.t.).


Profilis

Tai ko gero daugiausiai ypatumų turinti kiekvieno lango dalis. Esminės techninės charakteristikos parodančios profilio kokybę ir nurodanti jo pritaikymą bei savybes yra šios:


Profilio storis

Mūsų klimato juostoje, kur vis dar pasitaiko gan šaltų žiemų, reikėtų rinktis ne siauresnį nei 70 mm rėmą. Tačiau persistengti irgi nereikėtų, nes labai storas profilis nebebus tiek efektyvus, kiek papildomai teks už jį sumokėti.


Kamerų skaičius

Kameros – tai oru užpildytos ertmės lango profilio viduje, jos užtikrina žemesnį šilumos pralaidumą. Pigiausi plastikiniai langai yra gaminami su 3-is kameromis, tačiau norint, kad rėmas būtų šiltesnis, vertėtų rinktis variantus su bent 5 ar 6 kameromis.


Profilio klasė

Parodo kokio storio yra plastikinio rėmo sienelės. Didžioji dauguma siūlomų mūsų šalyje modelių atitinka A klasės (sutinkami ir A+ ar net A++ modeliai) ženklinimą, kuriam keliami reikalavimai yra bent 2,8 mm profilio sienelių storis iš lauko pusės ir 2,5 mm iš vidaus. Balkonams ir negyvenamoms patalpoms tinka ir B klasė.


Armavimas

Plastikas, nors ir yra pakankamai tvirta ir atspari išoriniams poveikiams medžiaga, tačiau esant ekstremalioms temperatūroms, gali pradėti deformuotis. Dėl šios priežasties, kai kurie profiliai yra sustiprinami metaliniu profiliu, užtikrinančiu lango rėmo formos išlaikymą, net tada kai lauke temperatūra pakyla arba nukrenta iki neįprastų lygių.


Stiklo paketas

Esminis veiksnys, turintis įtakos šios komplektuojančios kainai ir kokybei yra stiklų arba kamerų skaičius. Vertėtų atkreipti dėmesį, jog šie rodikliai skiriasi, ir jų nereikėtų painioti. Stiklų skaičius visada yra 1 didesnis nei kamerų. Įprastai sutinkami 1-os, 2-jų arba 3-jų kamerų langai. Kuo didesnis skaičius, tuo aukštesnės yra paketo šilumos ir garso izoliacinės savybės. Aukštesnės energinės klasės pastatuose taip pat yra naudojami stiklo paketai su specialia danga, padedančia dar labiau taupyti šilumos energiją žiemą ir neleidžiančia saulės spinduliams šildyti patalpų vasaros metu.


Furnitūra ir tarpinės

Šių elementų kokybė pagrinde priklauso nuo naudojamų gamyboje medžiagų. Kuo jos kokybiškesnės, tuo ilgiau tarnauja dalys ir tuo rečiau tenka kreiptis dėl jų remonto ar keitimo.